2025. március 17., hétfő

FRISS INFÓ: Ez a  továbbképzés betelt! Elértük a maximális létszámot, ami megengedett.


MEGHÍVÓ TOVÁBBKÉPZÉSRE

 

Kedves Jelnyelvi Tolmács Kollégák!

Szeretettel hívunk benneteket a Jelnyelvi Tolmácsok Országos Szövetsége szervezésében induló Felekezeti jelnyelvi tolmácsolás továbbképzésre, melynek részleteit alább olvashatjátok:

A program 7 alkalomból áll (összesen 30 órás), az alábbiak szerint:

 

Április 9. szerda           17:00-20:15 (4 óra)       Zoom

Április 16.szerda          17:00-20:15 (4 óra)       Zoom

Április 28. hétfő           17:00-20:15 (4 óra)       Zoom

Május 5. hétfő              17:00-20:15 (4 óra)       Zoom

Május 10. szombat        08:30-13:00 (5 óra)       Zoom

Május 19. hétfő            17:00-20:15 (4 óra)       Zoom

Május 31. szombat        08:30-13:00 (5 óra)      Zoom

 

A képzést tartják: Kompán Julianna és Csernyák Hajnalka

Az alkalmak a Zoom felületen kerülnek megtartásra.

A program továbbképzésként való regisztrációja az NSZI-nél JTONTP-5/2022 számon megtörtént.

Jelentkezni a josz.elnokseg@gmail.com címen lehet 2025. április 3. 20 óráig a jelentkezési lap és a jelnyelvi tolmács bizonyítvány megküldésével. A jelentkezéseket beérkezési sorrendben fogadjuk. A   

A részvételi díj: 50.000,- Ft (a JOSZ tagdíjhátralékkal nem rendelkező tagjai évente 1 képzés árából 5000,- Ft kedvezményt kapnak).

A képzés leírása:

A felekezeti jelnyelvi tolmácsolás tanfolyam célja, hogy forrásokat, felkészülési stratégiákat és tolmácsolási gyakorlatokat adjon át a résztvevők számára, valamint a jó gyakorlatokat összegyűjtse a résztvevőkkel közösen. A képzés kiterjed a különböző felekezetekkel kapcsolatos elméleti ismeretekre, protokollokra, nyelvezetre és fogalomhasználatra, valamint a kapcsolódó jelnyelvhasználatra és jelnyelvi terminológiára.

A tanfolyam résztvevői megismerhetik a protestáns (református, evangélikus, baptista), a katolikus felekezeti és a zsidó vallási közösség hitéletének helyszíneit, ünnepeit, szertartásait, a szertartások liturgiáját és imarendjét. A felekezeti tolmácsolás témakörén belül külön helyet kap a vallási szövegek (szentírás, liturgikus szövegek, énekek, imák) fordításának elméleti dilemmái és módszertana, valamint a tolmács szerepe az egyes felekezetek vallási szertartásainak rendjében.

Az elméleti ismeretek átadása mellett a képzésben nagyobb hangsúly kerül a gyakorlatra. Az interaktív foglalkozásokon a résztvevőknek lehetőségük van a felekezeti tolmácsolással kapcsolatban felmerülőgyakorlati, tolmácsolás technikai kérdések megvitatására és a tapasztalatok megosztására.

 Jelentkezési lap elérhető itt.   

                   

Patyus Virág elnök